Rozstrzelanie generała Rennenkampfa.

Moskiewska komisya śledcza otrzymała pewną wiadomość z Taganrogu o rozstrzelaniu generała Rennenkampfa. Blizko cztery tygodnie temu generał Rnnenkampf ruszył na czele oddziałów swych na pomoc Korniłowi. Jednakże nie powiodło mu się dotrzeć do celu, po drodze bowiem został aresztowany. Pochwyconego generała przywieźli do Taganrogu. Po okrutnem znęcaniu się nad nim, rozstrzelano go. Moskiewska komisya śledcza posłała do Taganroga terminowy rozkaz nadesłania dokładnych szczegółów o wypadku tym.

Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany, 09-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.