Samobójstwo żołnierza polskiego.

Przegląd Polski" z dnia 30 kwietnia donosi z Odesy:

 

Z powodu rozbrojenia oddziału polskiego w Odysie zastrzelił się żołnierz Kazimierz Łyczkowski z tego karabinu, który za chwilę miał oddać. Reszta pozostałych kolegów z kapitanem Skrzyńsidm i b. naczelnikiem sztabu. Rybińskim, na czele oddała tragicznie zmarłemu ostatnia posługę.

 

Po wydaniu znanego rozkazu kap. Skrzyńskiego panowało wśród żołnierzy polskich wielkie przygnębienie. Perswazjom zawdzięczać należy, że skończyło się tylko na tym jednym tragicznym wypadku".

 

Nowa Gazeta, 14-05-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.