Co się dzieje w Petersburgu?

„Petit Journal” donosi z Petersburga: Rozpoczęły się tu zaburzenia głodowe. Naród powstał przeciwko rządowi. Wszyscy cierpią głód, wobec tego jest rzecz? wątpliwą, czy rząd znajdzie obrońców nawet wśród czerwonej gwardyi. Dowodzą tego zajścia w Petersburgu i w Carskiem Siole, gdzie ludność, nie otrzymując ani chleba ani ziemniaków, gwałtownie oskarżała miejscową Radę robotniczą podczas wielkiego zebrania. Czerwonogwardziści odmówili wystąpienia przeciwko manifestantom.

Szwedzki „Aftonbladet” zwraca uwagę, iż w całej Skandynawii nie wiedzą teraz, co dzieje się właściwie w Petersburgu, bo połączenie między stolicą Szwecji a dawniejszą stolicą Rosyi zostało ponownie przerwane. Wobec tego krążą w Stokholmie najróżniejsze pogłoski. Nie brak nawet takich, że w Petersburgu miała wybuchnąć kontrrewolucya. Lecz pewnego nie wie się nic.

Dziennik Śląski, 17-04-1918

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.