Sprawy żywnościowe w Niemczech

Komisya budżetowa sejmu pruskiego zajmowała się na pierwszem posiedzeniu poświątecznem rozporządzeniami, dotyczącemi zajęcia metali i ograniczeniami podróżowania do wód. Rozporządzenia te wywołały pewne wzburzenie wśród ludności. Komisarz państwowy dla żywności tłómaczy. iż sprawa wyżywienia w następnych 4 miesiącach przed żniwami przedstawia niesłychane trudności tak co do zboża, jak i co do mięsa. Jeżeli z Ukrainy nie nadejdzie pomoc, trzeba będzie ograniczyć racyę chleba. W Ukrainie panuje anarchia i

wielkie trudności przewozowe. Tylko dzięki porozumieniu się z generał-gubernatorem warszawskim i naczelnem dowództwem armii uzyskano 300.000 sztuk bydła na rzeż, inaczej trzebaby było naruszyć w niebezpieczny sposób stan bydła.— Nad wywodami przedstawiciela rządu rozwinęła się obszerna dyskusya po ukończeniu której sekretarz stanu Waldow zauważył jeszcze, iż sprawa wyżywienia jest na ogól ciężka, ale zbyt czarno w przyszłość patrzeć nie trzeba.

Dziennik Śląski, 17-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.