Ewakuacja Amiens.

BERLIN, 15.4. Doniesienie. Biura Wolffa: Na rozkaz angielskiego dowództwa armii, Amiens i okolica opróżnione zostały z francuskiej ludności cywilnej. Mieszkań-com nie dano nawet dość czasu dla zabrania ze sobą bydła. Wiele stad, które pozostały wobec tego bez właścicieli, zostało zabranych przez komendy wojsk angielskich. Anglicy zatrzymali bydle na swój. własny użytek, zarzynają i zużytkowują według upodobania. Oburzenie ludności francuskiej przeciwko angielskiemu sprzymierzeńcowi jest oczywiście olbrzymie.

 

Żołnierze francuscy wyłącznie na Anglię spychają całą winę klęski, jaka spotkała również i francuską armję, jak wogóle całego przedłużania wojny. Niczym nieusprawiedliwione, brutalne zachowanie się armii angielskiej stoi w rażącej sprzeczności z jej niezdolnością utrzymania frontu i ciągłym oddawaniem wrogowi ziemi francuskiej. (WAT).

 

Nowa Gazeta, 16-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.