Różne. (Tajne małżeństwo zmarłego w. księcia Adolfa Fryderyka).

Jak donosi »Neues Wiener Journal« w czasie regulowania spraw dworskich i państwowych w księstwie Meklembursko-strzeleckiem po samobójstwie wielkiego księcia Adolfa Fryderyka VI wykryto niespodziewane rzeczy. Książę, który uchodził za kawakra, był od kilku lat ożeniony. Żoną jego była baronowa von Hoellrige, węgierskiego pochodzenia. Małżeństwo było zawarte potajemnie i tak utrzymane w sekrecie, że nie wiedziały o niem nawet najbardziej wtajemniczone koła dworskie.

Kiedy zaproponowano małżeństwo księcia z księżniczka anhalcka nie zdawał się on planowi temu przeciwny i chciał zerwać małżeństwo z baronową Hollrige — wtedy też, sprawa cała wyszła na jaw. Małżonka księcia wzbraniała się stanowczo przystać na zerwanie małżeństwa. Nie w tem jednak leży przyczyna samobójstwa księcia. Krążą znów w tej sprawie trudne do uwierzenia pogłoski.

 

Odpowiedzialność za te wszystkie wiadomości ponosi oczywiście organ wiedeński, za którym atoli dane powyższe powtarzają pisma niemieckie.

 

Dziennik Śląski, 11-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.