Mięso psie i konina zdrożały.

Jak wiadomo ludność cała, szczególnie w kamienickim obwodzie (Chemnitz) i w górach chętnie spożywała psie mięso już w czasach pokojowych, płacono bowiem za funt 45 do 50 fen. Podczas wojny wskutek ograniczenia innego miesa popyt na mieso z psa, które dotąd nabywać można bez kartek. wzmógł się znacznie, o czem świadcza ceny, jakie się obecnie w Saksonii płaci. Wedle informacji „Berl. Tagebl.” za funt mięsa z psa płacę do 3,75, podczas gdy konina, na która wyznaczono cenę maksymalna, kosztuje 1.40 do 1.80 mk. W mieście Zwlekali ludność saska przez jakiś czas raczyła się mięsem z wielbłądów, które pewnej rzeźni sprzedano z zwierzyńca Hagenbecka dla braku paszy. Wielbłądy te podtuczono przez kilka tygodni, poczem zabito i sprzedano. Z największych wielbłądów uzyskano 3 do 4 etc. miesa.

 

Kurjer Poznański, 11-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.