Napad rabunkowy na pociąg.

300 włamali jednego dnia w Berlinie.

Cały Berlin pozostaje pod wrażeniem licznie powtarzających się włamań i kradzieży, które zaczynają przybierać wprost zastraszające rozmiary. Jedno z wielkich towarzystw, przyjmujących ubezpieczenia od włamań i kradzieży, ogłasza, iż w ciągu jednego dnia doniesiono mu o 300 wypadkach włamań. I to tylko jedno (!) towarzystwo!

 

W jak zuchwały sposób operują te szatki włamywaczy, dowodzi wypadek, który się zdarzył w sobotę: Na linii kolejowej Duisburg-Oberhausen napadło 5 bandytów na pociąg towarowy; grożąc wymierzonemi rewolwerami, rozpędzili personal prowadzący pociąg i zrabowali towary znajdujące się w wagonach.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.