Dwie rzeczy pewne

Z Petersburga donoszą, że zarząd partyi bolszewickiej zwołał na 5 marca powszechny kongres bolszewików, który zamierza przeprowadzić rewizję programu partyjnego. Lewicowi socyalni rewolucyoniści agitują za dalszem prowadzeniem wojny. „Acht Uhr Blatt“ donosi z Kopenhagi, że według wiadomości z Petersburga Lenin i jego zwolennicy usiłują porozumieć się z grupą Czernowa. Masy chłopskie są zupełnie apatyczne, nie troszczą się ani o rozejm, ani o kongres moskiewski. Lewica rewolucyjna natomiast agituje przeciw ratyfikacyi pokoju. W Rosyi nic nie jest pewne prócz dwóch rzeczy:

obalenia obecnego rządu i prześladowania żydów. Przywódcy bolszewików: Trocki, Radek i Kamienew są żydami, oni są odpowiedzialni za pokój brzeski i za poniżenie Rosyi, za to będą musieli żydzi odpokutować.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.