Frankfurt n. M. (Bocian zdrajcą).

Smutnie zakończyła się dla obwinionych sprawa przed sadem karnym we Frankfurcie n. M. Sługa miejski Fryderyk Koch utrzymywał stosunek milosny z wdową Roli, o którym to stosunku szewc Sommer władzy miejskiej doniósł. Koch jak również, Rollowa, wnieśli skargę na Sommera o oszczerstwo ponieważ zeznali pod przysięgą, że oszczerstwo jest tylko zmyślona potwarz ażeby Kochowi zaszkodzić, skazał sąd oszczercę na dwa miesiące więzienia, które Sommer odsiedział. Na tem nie koniec. Kilka miesięcy po ogłoszeniu wyroku zgłosil się bocian na świadka, składając wdowie Roll bliźnięta w ofierze.

 

Wobec takiego dowodu sprawa się zmienia, Teraz Sommer doniósł prokuratoryj że Koch i Rollowa w procesie, w którym jego zasądzono na dwa miesiące wiezienia popełnili krzywoprzysięstw wniósł zarazem o unieważnienie poprzednierso wyroku. Po wyczerpujących rozprawach zasodzono Kocha na 4 lata domu karnego, Rollowę na 9 miesiecy wiezienia naprzeciw Sommerowi zniesiono wyrok. Cóż to mu teraz wszystko pomoże, kiedy swoje 2 miesiące już odsiedział.

 

Dziennik Śląski, 21-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.