Krótkie dni tryumfu. Królewskie „dochody" bolszewickich przywódców.

Do „Nationaltidente" donoszą z Haparandy, że głód w armii wywołał masową ucieczkę z frontu. Daje się również odczuwać brak pieniędzy. Krylenko daremnie szukał potrzebnych na tak zwany Departament Polityczny 2 i pół miliona rubli. Sam Krylenko miał książęce dochody.
W listopadzie otrzymał 7.700 rubli pensyi. Żona jego jest wydawczynią „Sołdatskaja Prawda", której 50.000 egz. zakupuje codziennie Główna Kwatera.
Dygnitarze bolszewiccy nie gorzej umieją obdzierać skarb państwowy niż dygnitarze caratu.


Wśród przywódców rozłam coraz głębszy. Trocki potępia wewnętrzną politykę Lenina, Lenin zaś zewnętrzną politykę Trockiego. Zwołanie konstytuanty uważa Trocki za błąd. Lenin groził Trockiemu odwołaniem, niezadowolony z jego wystąpień w Brześciu.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.