Masowy powrót żołnierzy austryjackich z Rosyi

„Gazeta Lwowska" donosi, że wskutek zmiany warunków w Rosyi powraca obecnie z niewoli wielu żołnierzy. Władze wojskowe austryackie czynią wszystko możliwe, aby żołnierzom ułatwić rychły powrót do tych grup uzupełniających, które zajmą się dalszem wykształceniem żołnierzy w służbie wojennej.
Władze wojskowe nie czynią już trudności w udzielaniu tym żołnierzom urlopów, celem uregulowania spraw rodzinnych. Jednem z miast, w których odbywa się perlustracya osób powracajacych z Rosyi jest także Lwów.

Za rogatką łyczakowską, obok lesieniokiego browaru utworzono stacyę perlustracyjną obliczoną na kilka tysięcy żołnierzy. Tutaj odbywa się kontrola papierów i sprawdzenie dat osobistych.
Stacya perlustracyjna w Lesienicach ma obecnie przeszło 2.000 żołnierzy, którzy etapami powrócili z niewoli rosyjskiej.
Wczoraj przed południem, partya złożona z 500 osób udała się do Glinian, na kilkutygodniowy pobyt, poczem nastąpią dyspozycyę co do dalszego wykształcenia, urlopów i t. d.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.