Katastrofy kolejowe.

Magdeburg. 8.2. (Urzędowo). Dziś gódz: 1 min. 30. od pociągu wojskowego idącego z Gusten do Sandersleben oderwało się 41 osi i potoczyło się po znacznej pochyłości z powrotem w kierunku Gusten. W niewielkiej odległości przed stacją Gusten wpadły te wagony na stojący tam pociąg osobowy. Przy zderzeniu wykoleiły się z pociągu wojskowego 4 wagony osobowe i jeden towarowy, przyczerń ciężko zostały uszkodzone. Śmierć poniosło 2 konduktorów i 18 żołnierzy. Rany odniosło 36 żólnierzy, w tej liczbie 21 — ciężkie. Rannych odesłano do lazaretów w Bernburgii: (WAT).

 

Kolonja, 8.2. Dzisiaj rano najechał pociąg z urlopowanymi żołnierzami na inny pociąg na stacji towarowej Kolonja - Ebrenfeld. Pociąg z urlopowanymi żołnierzami otrzymał sygnał do odjazdu przed właściwym czasem. Na skutek zderzenia śmierć poniosło 5 żołnierzy z jednego pociagu oraz urzędniczka kolejowa z drugiego pociągu. Około 20 żołnierzy odniosło rany. (WAT).

 

Nowa Gazeta, 09-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.