Stróżki nocne w Wiedniu.

Wiedensloe „Towarzystwo straży nocnej". któremu mobilizacya a następnie dalsze pobory z 500 czynnych stróżów nocnych, 350 zabrały w szeregi woiskowe, wpadło na ponist zastąpienia nieobecnych swych funkcyonaryuszy obsługą żeńską Próba dała rezultaty wcale pomyślne i obecnie paraduje po Wiedniu w porze nocnej 18 pierwszych strażniczek nocnych, przybranych w mundur Towarzystwa i uzbrojonych zupełnie tak samo, jak wszyscy ich koledzy zawodowi.

Na razie pełnią one służbę tylko w dzielnicach środkowych miasta, obchodząc asekurowane sklepy i badając, czy zamki nie są naruszone. Dyrekcya towarzystwa poczyniła dla nich także pewne ulgi, z których najważniejszą jest ta, iż służba ich trwa jednorazowo nie 12 godzin, jak u personału tnęskego, lecz tylko 10 g., oraz że używa się ich do służby najlżejszej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.