Szkody wojenne w Prusach Wschodnich

oblicza jeden z dzienników berlińskich na trzy miliardy marek. Nadprezydent Prus Wschodnich uważając to obliczenie za zupełnie bezpodstawne, Pisze: „Ostateczne oszacowanie szkód, wyrządzonych wojną, może się rozpocząć dopiero wtedy, gdy utworzone zostaną zasady, według których ma się ono odbywać, ale nawet i wstępne oszacowanie, zarządzone w prowmcyach zniszczonych wolną, nie postąpiło jeszcze tak daleko, aby na jego podstawie można było wydać jakiś miarodajny wyrok. Obecnie jednak z całą pewnością rnozna powiedzieć, że podane przez ów dziennik oszacowanie ani nawet w przybliżeniu me osiąga rzeczywistej szkody.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.