W Petersburgu.

Berlin, 3.12. Do „Berliner Tageblatt'u" donoszą z granicy Szwajcarii: Rosyjski współpracownik berneńskiego „Blindu" komunikuje: Jak można wnosić ze świeżo nadeszłych wiadomości z Petersburga, panuje tam już od dni kilku zupełny spokój i porządek. Rada komisarzy ludowych zarządziła jaknajostrzejsze środki, aby ewentualne wszelkie usiłowania kontr - rewolucji zdusić w zarodku. Pieczę nad utrzymaniem porządku powierzono „Czerwonej Gwardii". Nawet wypadki kradzieży nie są obecnie wcale znane.

Cudzoziemcy cieszą się zupełnym bezpieczeństwem. Dowóz środków żywnościowych jest najzupełniej wystarczający. Całe wozy, wyładowane środkami żywnościowymi i przeznaczone na spekulację, zostały skonfiskowane; lichwiarze żywnościowi są aresztowani. Większość kolejowców, oraz robotników, należących do związków zawodowych, stoi po stronie bolszewików. W przeciwieństwie do tego urzędnicy poczty. i telegrafu oraz urzędnicy kilku ministeriów w dalszym ciągu strajkują. (WAT).

 

Nowa Gazeta, 04-12-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.