Petersburg przeciw Leninowi

Do „Timesa“ donoszą, z Petersburga: Kieroński przybył w sobotę do Ługi (rzeka i miasto w pobliży Petersburga — przyp. red.), gdzie garnizon przyłączył się do rządu tymczasowego. W piątek bawił Kierenski w Gatczyste, gdzie garnizon również oświadczył się z nim. Słychać oprócz tego, że w pobliżu Petersburga znajdują się wierne rzędowi wojska. Jedna dywizya kozaków maszeruje z Finlandyi.
Jeden z członków komitetu rewolucyjnego zawiadomił o tem na kongresie radców w tosty tucie Smoleńskim i dodał: Zrobimy wszystko, aby uniknąć rozlewu krwi.


Działający dotychczas w duchu wskazówek Lenina związek kolejarzy przeszedł obecnie na stroną komisyi dobra publicznego i oświadczył, że dłużej nie będzie posłusznym rozkazom maksymalistów, który m obecnie także urzędnicy pocztowi i telegraficzni odmówili posłuszeństwa. Związek urzędników państwowych polecił swym członkom w 16 urzędach w Petersburgu zaniechać pracy i w ten sposób utrudnić akcyę Lenina i jego zwolenników. Urzędnicy państwowi oddali się do dystpozycyi komitetow i dobra publicznego.
Donoszą dalej, że większa, część garnizonu moskiewskiego w czasie, gdy na Kremlu odbywały się starcia ze zwolennikami maksymalistów, oświadczyła się za rządem tymczasowym.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.