NIEMCY A PRZEWROTOWE WYDARZENIA W ROSYI

Charakterystyczną jest rzeczą, że Niemcy byli doskonale zawczasu o tem, co ma zajść w Rosyi poinformowani. Korespondent Sztokholmski jednego z dzienników berlińskich, ten sam, który przed czasem za powiadał podniesienie buntu przez Korniłowa i obecny przewrót sygnalizował swym czytelnikom na kilka dni przed jego wybuchem.
Ciekawą też jest rzeczą, jak Niemcy wyzyskają nowe wydarzenia rosyjskie.
Już dziś wiemy, iż

część floty niemieckiej pojawiła się pod Helsingforsem. W jaki sposób odbyto się to wtargnięcie floty niemieckiej do zatoki Fińskiej, bliższych jeszcze szczegółów nie podano. W każdym razie fakt ten nie pozostanie bez wpływu na te żywioły rosyjskie, które widząc beznadziejność położenia Rosyi, tem usilniej pragną pokoju — w nim widząc jedyny sposób wyjścia z wiru wstrząśnień wewnętrznych.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.