Gdzie jest moja córka?

Budapeszt, w listopadzie.

Przed kilku dniami przybyła do naczelnego prokuratora państwa w Budapeszcie niejaka Ludwika Marszall, wyrobnica zamieszkała przy Remete-utca, żaląc się z płaczem, że skutkiem opieszałości miejscowych władz bezpieczeństwa nie może odnaleźć swej córki Magdy, która przed trzema lały zginęła wśród następujacych okoliczności:

 

Pewnego razu, siedmioletnia, wówczas Magda Przyniósła ze sobą do domu kawałek cukru, który otrzymała, od jakiegoś niezalanego mężczyzny. W kilka godzin potniej po zjedzeniu cukru zachorowała, a choroba przyjęłas tak groźne rozmiary, ze matka, uznała swa córkę za znana i bezwlozrile uwiadomiła o tem pełniącego służbę na ulicy policyanta.

 

W chwilę później przybył zawezwany telefonicznie wóz i zabrał zwłoki zmarłej.

 

Zrozpaczona matka wołała wówczas wśród płaczu, aby jej Magdę zostawić, bo córka nie zmarla, lecz znajduje się tylko w letargu, na co odpowiedziano jej, że o ile to jest prawdę., córkę odwioza z powrotem.

 

Trzeciego dnia wysłała Matszallowa druga swa córkę do kostnicy, tani jednakże wcale zwłok Magdy znaleziono. Gdy wszelkie dalsze poszukiwania, nie dały owocu, sama matka udała sio do kostnicy, gdzie wreszcie pokazano jakieś ciałko dziecka, wcale jednak nie podobnego nawet do jej córki. Miało ono inny kolor włosowi i było znacznie większe.

 

Od tej chwili, przez całe trzy lata szukała Marszallowa swej córki lub jej zwłok, daremnie jednak, gdyż żadna władza, ani urząd nie dały jej konkretnych wyjaśnień w tej bolesnej sprawie. Podobno ciała zmarłej pochowano, z drugiej jednak strony dwaj znajomi Marszallowej twierdzą stanowczo, że niespełna przed pół rokiem widzieli rzekomo zmarłą. Magdę na ulicy, zanim jednak mogli ją zaczepić dziewczyna znikła im z oczu.

 

Wobec tego stanu rzeczy, Marszallowa domaga się, aby władze bezpieczeństwa publicznego zajęły się odszukaniem zaginionej, wytoczyły śledztwo karne przeciw niamanernu uwodzicielowi, albo też w ostateczności wskazały matcę jej grób.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.