Zdziczenie! Pogrom jeńców austryackich w Łaiszewie.

(Korespondencya specyalna „Ilustr. Kur. C.").

Nasz korespondent sztolcholmski donosi:

Większa część rosyjskiego miasta Łaiszewa, znajdującego się w odległości 60 wiorst od Kazania, strawiona została pożarciu. Pożar powstał w domu, gdzie mieszkało stu jeńców wojennych, Austryaków. Wicher poniósł ogień na sąsiednie części miasta. Ktoś puścił wieść, że miasto podpalili ausłryaccy jeńcy. Obłąkany i dziki tłum zaczął wyszukiwać jeńców.

Goniono za uciekającymi po palących się ulicach, dopędzano, bito, kopano, Huto, masakrowano. Tłum poprostu rozrywał w sztuki nieszczęsnych jeńców. W tej ohydnej nagonce i w morderstwach uczestniczyła milicya i żołnierze. Kobiety naigrawały się ze zeszpeconych trupów. Pożar ustał w nocy. Nazajutrz zączęto znowu pastwić się nad jeńcami.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.