Dodatki pensyjne dla żon oficerów rezerwowych.

Jak wiadomo, rodziny żołnierzy otrzymały dodatki drożyźniane, względnie dodatki zapomogowe odpowiednio do ilości dzieci. Zapomogi te zwiększono już w czasie wojny, a na Węgrzech przyznano nawet jednorazowy dodatek na ubranie.

Wiedeńska „Reichspost", zwracając uwagę na te fakia, słusznie zauważa, że byłby już czas, aby pomyśleć także o rodzinach oficerów rezerwowych i oficerów pospolitego ruszenia — i ich żonom podwyższyć pensy; które dotychczas są takie same, jak na początku wojny.

Tak np. żona nadporucznika, bez względu na to, czy jest sama, czy też posiada kilkoro dzieci, pobiera miesięcznie 70 koron. A przecież większość oficerów rezerwowych pochodzi z wolnych zawodów, które musieli oni porzucić i przez to utracili swe dochody cywilne w całosci albo częściowo. Dziś więc muszą oni i siebie i rodzinę utrzymać tylko ze swej gaży oficerskiej, nic też dziwnego, że finansowe położenie wielu rodzin oficerskich się dzisiaj bardzo trudne.

 

Te słuszne motywy uwzględnił poseł Stolzel, stosując wezwanie do ministra obrony krajowej, aby dodatki zapomogowe dla żon oficerów były bezzwłocznie odpowiednio .podwyższone i aby na każde dziecko przyznano odpowiedni miesięczny dodatek.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.