Dzieci angielskie w roli klientów sklepowych

W Anglii nieustannie skarżą się w dziennikach kupcy na fakt, iż przeważną część sprawunków i zakupów załatwiają obecnie nie starsi, lecz prawie wyłącznie dzieci. Zwłaszcza w sferach robotniczych ojciec i matka nie mają wcale czasu na czynienie zakupów, lecz zlecają je swym dzieciom, wobec czego powstał nawet projekt, aby w szkołach zaprowadzić stale naukę towaroznawstwa dla dzieci.

Projekt powyższy zyskał sobie bardzo wielu stronników, domagających się najszybszego wprowadzenia go w czyn, jakkolwiek kupcy i osoby ze świata handlowego występują znowu przeciw niemu, zaznaczając zgodnie w licznych pismach i artykułach, że jest on zupełnie prawie bezcelowy i zbyteczny, gdyż właśnie dzień lepiej się znają na towarach i handlu, aniżeli przeważna cześć osób starszych.

Tak na przykład

pewien londyński kupiec i właściciel wielkiego handlu kolonialnego zapewnia, że mało któro z dzieci, przybyłych do jego sklepu w celu zakupu, da się zbyć zapewnieniem, że żądanego towaru zabrakło. Owszem, stanowczo wykazują, że ktoś inny z klientów towar ten kupił przed chwilą, w razie potrzeby lub w ciągu dyskusyi nie omieszkają się nawet powoływać na najnowsze rozporządzenia lub ustawy wojenne, a były także wypadki, że całkiem seryo groziły przywołaniem polieyanta.

Ponadto, w przeciwieństwie do starszych, dzieci ogromnie uważają na wagę, dwa a nawet czasem trzy razy ją kontrolują, aby ani o jeden miligram nie otrzymać towaru za mało.

Wreszcie, jako ujemną a wielce rozpowszechnioną wśród tych małych odbiorców stronę, przytaczają angielscy kupcy okoliczność, że bardzo wiele dzieci stara się za towar nie płacić, i, korzystając z natłoku, zabierają często niezamówiony towar, lub z otrzymanym wymykają się niespostrzeżenie bez złożenia zapłaty.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.