Protest przeciw katolickiemu uniwersytetowi w Salzburgu.

Wiedeń, 14 maja.

Związek niemieckich profesorów uniwersytetu w Wiedniu ogłasza dzisiaj w związku z mającym powstać katolickim uniwersytetem w Salzburgu następujący protest:

Odnośnie do wiadomości, podanych przez dzienniki w sprawie mającego powstać uniwersytetu w Salzburgu, widzę się niemieccy profesorowie zniewoleni do następującego oswiadcznia:

 

Wobec coraz bardziej ujawniających się dążeń, aby wpływ na obsadzanie katedr uniwersyteckich przekazać innym czynnikom, jak kolegia profesorów i państwowe władze szkolne, zakłada wiedeńska grupa Związku profesorów uniwersytetu jak najbardziej stanowczy protest przeciw takiemu łamaniu obowiązujących postanowień i oczekuje, że państwo nie dopuści do podkopania tych zasad, na których oprze się chwała i niezależność niemieckiej nauki.

 

Jak wynika z pism wiedeńskich, sprawa uniwerystetu w Salzburgu, poniechana przez kilku laty, obecnie na nowo porusza umysły uczonych i polityków niemieckich w Austryi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-05-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.