Premie za nowourodzone dzieci.

Rada miejska Schoenherg, uchwaliła onegdaj ze względu na wzrastająca drożyznę środków żywności, aby magistrat miejscowy przyznał dla swych urzędników i robotników dodali 50 marek na pierwsze dziecko, zaś o dziesięć marek więcej na każde następne. Ponadto uchwaliła rada sypecyalną premię za mające się w przyszłości urodzić dzieci, a mianowicie po 50 marek za pierwsze, a o dziesięć marek więcej za każde dalsze. Prawo do poboru premii powyższej mają wszyscy urzędnicy, nauczyciele i robotnicy, których roczna płaca ale przekracza kwoty 6400 marek.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-02-1917

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.