Ekstrawangacye Forda.

(Miniaturowe łodzie podwodne. - Pierwsze czasopismo pokojowe)

Jak donosi paryski „Journal" z Waszyngtonu, Henryk Ford zwrócił się do urzędu marynarki z oświadczeniem, że jego fabryki w Detroit są w stanie wyrabiać codziennie jedną miniaturową łódź podwodną, o dlugości 20 metrów. Dla obsługi takiej łodzi ma wystarczyć jeden człowiek.

 

Równocześnie ów apostoł pokoju i fabrykant automobilów, przekształcając iście po amerykańsku swój dotychczasowy „interes pokojowy" na fabrykacyę amunicyj, rozpoczyna w tym już miesiącu czasopismo pod tyt. „Post belium (Po wojnie). Pismo to będzie wydawane w czterech językach: niemieckim, angielskim, francuskim i szwedzkim, a pomyślane jest jako pierwsze pisma w sprawie... pokoju.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-02-1917

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.