Ruch tramwajowy w Wiedniu ograniczony, ale utrzymany.

Wobec następstw, jakie zupełne wstrzymanie ruchu tramwajowego dla gospodarczych stosunków Wiednia sprowadzićby musiało, rząd zdecydował się w ostatniej chwili do wydania zarządzeń, które zapewnią miastu zwiększoną dostawę węgla. Wobec tego ruch tramwajowy, który to myśl uchwały Rady miejskiej miał zupełnie ustać w czasie od godz. 9 zrana do 8 po południu, nie zostanie przerwany, lecz ulegnie tylko ograniczeniom. W godzinach od 12-2 po południu, a więc w porze, kiedy liczne rzesze pracowników, uczniów etc., spieszą na obiad, tramwaje matą kursować normalnie. Natomiast wieczorem ruch li kończyć się będzie już o godzinie wpół do 9-tej, jak to pierwotnie postanowiono.

 

Inne ograniczenia w zakresie światła i opału pozostały w mocy.

 

Elektrownia wiedeńska potrzebuje dziennie 120 wagonów węgla, z tego 35 wagonów służy do wytwarzania prądu dla ruchu tramwajowego. Z tych 35 wagonów możnaby zaoszczędzić zaledwie 14 wagonów dziennie, gdyby nich tramwajowy zestal zupełnie wstrzymany. Rzecz jasna, te dla tak nieznacznej oszczędności lękano się narazić dwumilionowe miasto na fatalne niedogodności, wynikające z pozbawienia go jedynego środka komunikacyi, ale miarę istniejących dziś trudności transportowych daje fakt, że trzeba było specyalnej interwencyi ministra robót publicznych, aby poręczyć Wiedniowi zwiększony dowóz „czarnych dyamentów".

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-02-1917

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.