Król wynalazców.

Tomasz Edison.

O żadnym Amerykaninie pewnie tyle nie pisano, jak o najgenialniejszym z pomiędzy wynalazców całego świata, Tumanu Edisonie, który dnia 10 lutego b. r. skończy! 70 rok tycia. Wynalazca lampy elektrycznej, mikrofonu, fonografu 1 kinematografu, nie mówiąc już o tylu drobniejszych wynalazkach, obdarzył ludzkość takimi cudami techniki, o jakich nikt z ówczesnych mu nie marzył, a mimo te uchodzi za najskromniejszego i najcichszego człowieka na świecie.

Edison, syn skromnego handlarza zbożowego z Milan, w stanie Ohio, rozpoczął swą karyerę, mając lat dwanaście, jaku roznosiciel gazet. Trudno byłoby wyliczyć wszystkie wynalazki tego genialnego człowieka w dziedzinie techniki i mechaniki, dosyć zaznaczyć tylko tu, te patenty jego amerykańskie i zagraniczne liczą się na tysiące. Geniusz i olbrzymia praca przyniosły Edisonowi sławę wszechświatową i oczywiście niezmierny majątek, o jakim pewnie nie marzył wówczas, jako skromny roznosiciel gazet.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-02-1917

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.