Wielkie pożary w Anglii.

»Hamburger Fremdenblatt« dowiaduje się o wielkich pożarach, od pewnego czasu nawiedzających Anglię. Niedawno temu spłonęły olbrzymie składy żywnościowe w Carcliff. Pożar rozszerzył się na znaczną część miasta. Straty wynoszą przeszło 7u milionów funtów szterlingów (15U0 milionów marek).

 

Olbrzymie pożary nawiedziły również New-Por:. Barry i Penard. Przyczyny ich dotychczas nie odnaleziono, zdaje się jednak, że główną rolę gra w tych wypadkach brak należytego dozoru, wynikający z braku służby. Mężczyzn zabrano do wojska. a straż nad budowlami oddano kobietom, które nie umieją należycie pełnić tego obowiązku.

 

Dziennik Śląski: przez lud-dla ludu!, 15-02-1917

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.