Olbrzymie zarobki.

Waldemar Psilander, którego nazwisko znane jest również u nas na równi z nazwiskiem Asty Nielsen z plakatów, zalecających przedstawienia kinematograficzne, związany jest z norweską firmą filmową „Nordisk Films Ko”, kontraktem na trzy lata jeszcze. Wobec tego wywołała wśród przyjaciół „sztuki” kinematograficznej, w Skandynawii bardzo licznych, niemałą sensacyę wiadomość, iż Pislander jedzie do Ameryki. Przyjaciele jego mówią, iż pobyt jego tamże ma być tylko przejśiowy, dla opoczynku, są jednak tacy, co twierdzą, iż Pislandrowi ofiarowano w Ameryce gażę roczną 250 tysięcy, podczas gdy w „Nordisk Film Ko” pobierał tylko 100 tysięcy koron, i że dlatego nie wróci zapewne tak szybko do Norwegii.

 

Godzina Polski, 18-11-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.