Dramat rodzinny w Budapeszcie.

 

Mieszkańcy jednego z domów przy ulicy Rakoczego dostrzegli, że mieszkanie dozorczyni domu, Elżbiety Misko jest stale od kilku dni zamknięte. Wobec tego zawiadomiono o tern władzę bezpieczeństwa publicznego, która wyważywszy drzwi mieszkania siłą, znalazła wewnątrz dwoje dzieci dozorczyni bez życia — jak później stwierdzono — otrutych, leżących na łóżkach w odświętnem ubraniu, z fotografiami na piersiach i rękami złożonemi do modlitwy. Obok na stole leżał list Miskowej z doniesieniem, aby za nią nic czynić poszukiwań, gdyż wychodzi na miasto, aby utopić się w Dunaju. W liście nie podaje wcale co ją skłoniło do tak rozpaczliwego kroku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-07-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.