Karty na ubrania w Niemczech.

 

Na mocy rozporządzenia rady związkowej zaprowadzono w Niemczech karty na ubrania, obowiązujące od dnia 1 sierpnia. Rozporządzenie to dotyczy tylko towarów do pewnej stałej ceny, nie obowiązuje natomiast tak zwanych „artykułów zbytku". Specyalne listy zawierają spis towaru i najwyższą cenę, która podlega przymusowi; rzeczy droższe, a więc n. p. ubranie ponad 75 marek, koszule w cenie ponad 7 marek itd. nie podlegają przepisowi. W niektórych nagłych wypadkach np. w wypadkach śmierci, sprawiania wyprawy ślubnej, zaopatrzenia w garderobę przy obejmowaniu służby itd. przepis ten może być za specyalnem zezwoleniem, ominięty. Wreszcie nie podlegają przymusowi kart mudury dla wojskowych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-07-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.