Granice Ukrainy

 

Jak wiadomo rusińscy „uczeni" „flancują" Ukrainę, gdzie się da, zależnie od potrzeby. Sięga ona jak potrzeba — pod Kraków. Ale to wszystko jeszcze za mało. Oto jakiś gorliwiec w „Wistniku Sojuza Wyzwolenia Ukrainy" z 20 lutego 1916 roku, pisząc o Ukraińcach w Stanach Zjednoczonych, takie żarty stroi z geografii:

„Osiedli Ukraińcy wielkiemi gromadam i... w Mińnesocie i daleko nad Spokojnym Oceanem w Kalifornii….“ Redaktor „Ukrainische Nachrichten“ z tej samej (19 lutego) daty nazywa odczyty prof. Eug. Romera „humorystycznemi". Czyż nie Iepiejby ten pan zrobił, gdyby zamiast krytykować uczonego, zabrał się do domorosłego geografa, który tak jak jego bracia Ukrainę, rozciąga i pod Kraków i nad Ocean Spokojny.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12 marca 1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.