Z pokojówki — Lady angielska

 

Pomimo wojny, ostatniego ataki Zeppelinów i tylu innych o wiele ważniejszych spraw, Londyn zajmuje się od kilku dni romantyczną historyą życia wdowy, po znanym przedstawicielu angielskiej arystokracyi, sir Henryku Lyndhurst Bruce.

Nazwisko panieńskie lady Bruce było Kamila Cliffort; urodziła się w Chrystyanii, a ojciec jej był majtkiem. Osieroconą zupełnie w trzecim roku życia przygarnęła do siebie pewna rodzina w Chrystyanii. Ponieważ traktowano ją tam źle,

pewna daleka jej krewna, przebywająca stale w Ameryce, ofiarowała się z pomocą, nadsyłając jej pieniądze na drogę. Kamila bez namysłu przyjęła ofiarowaną pomoc i wkrótce przybyła do Stanów Zjednoczonych. Młoda, piękna i bardzo miła dziewczyna, już w drodze na okręcie zyskała sobie licznych przyjaciół. Przy ich pomocy otrzymała w Bostonie miejsce pokojówki, wkrótce jednak porzuciła to miejsce i wstąpiła do jednego z miejscowych teatrów, z którym następnie po kilku miesiącach wyjechała na dłuższą podróż artystyczną do Anglii. Dzięki talentowi i wybitnej piękności, została wkrótce gwiazdą angielskiego Gaietytheater, gdzie niezadługo znalazła mnóstwo wielbicieli i adoratorów z pewnych sfer arystokracyi. Z nich pokochała serdecznie młodego Henryka Lyndhurst Bruce’a, spadkobiercę starego angielskiego rodu magnackiego.

Stary lord sprzeciwiał się temu małżeństwu, mimo wszystko jednak syn poślubił ostatecznie swą ukochaną. Zrezygnował z rangi oficerskiej, a na życie zarabiać zaczął jako agent automobilów.

Próbował pogodzić się i porozumieć z ojcem, jednak zaraz pierwsza wizyta jego w pałacu starego lorda zakończyła się bardzo przykro, bo wskazano mu drzwi. Wobec tego żona jego wróciła na scenę.

W rok później wybuchła wojna. Młody małżonek wstąpił z powrotem do wojska i został kapitanem. Pod Ypern padł z honorem. Śmierć syna usposobiła wreszcie starego lorda łagodniej dla jego wdowy, z którą ostatecznie przeprosił się, przygarnął ją do siebie i zapewnił jej stanowisko należne.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 9-02-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.