Młodzież polska w Ameryce a Legiony.

 

 

 

Piotrkowski ,Dziennik Narodowy" w korespondencyj z Chicago przynosi wiadomość o Przygotowaniach wojskowych Związku młodzieży Ameryce. — W organizacyj tej nowe oddziały mnożą się jak grzyby p deszczu, starym b o przybywa członków, powstały szkoty wojskowe, Odbywają się ćwiczenia polowe drużyn strzeleckich Związku młodzieży polskiej i każdy z organizacyj myśli tylko, jak się wydostać za florze w szeregi Legionów.

 

* * *

Wyrazem tego, jaki nastrój panuje w szeregach Związku młodzieży polskiej, może być rezolucya jednego ze zjazdów okręgowych Związku. Oto ona:

 

„Zjazd okręgowy Z. M. P. w Nowej Anglii, zwołany do Worcester, Mass., na dzień 1 sierpnia 1915 r., podtrzymuje dawną uchwałę: wyraża swoje posłuszeństwo rozkazom N. K. N., a tern samem i jego ekspozyturze K. O. N. i w myśl wprowadzanych w życie przez tenże Komitet idei — ślubując wierność sprawie Polski - postanawia pracować w dalszym ciągu wytrwale ale nad podniesieniem ducha w narodzie i organizować się w kierunku militarnym, aby stać się godnymi koleżeństwa żołnierzy w Legionach polskich.

 

Cześć brygadyerowi Piłsudskiemu! Cześć Legionom, ratującym honor Polski

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1915

 

 

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.