Paderewski w Ameryce.

Jak donosiliśmy już, Paderewski bawi w Ameryce; obecnie dowiadujemy się dalszych szczegółów dotyczących czynności Paderewskiego w Stanach Zjednoczonych oraz entuzyastycznego przyjęcia, jakiego Mistrz nasz doznaje na każdym kroku ze strony Amerykan.

 

Mieszkanie państwa Paderewskich w Nowym Jorku od godziny 9 rano do 12 w nocy jest we formalnem oblężeniu. Dobijała się o zaszczyt złożenia im swego uszanowania najwybitniejsi finansiści, politycy, przedstawiciele prasy, cały wogóle najwyższy świat nowojorski; a mistrz przyjmuje wszystkich z jednaką uprzejmością, z jednakiem przejęciem opowiadając o nieszczęściach naszej ojczyzny.

 

 

Obszerne mieszkania pp. Paderewskich zamienione na prawdziwy ogród kwiatów, co chwila pi zynoszą nowe od licznych wielbicieli amerykańskich.

 

Paderewski robi wrażenie na wszystkich bez wyjątku: i Polakach i Amerykanach, nie dające się poprostu opisać; to co mówi, porywa z taką samą bodaj siłą, jak jego gra mistrzowska i już dziś wszyscy rozumieją, że dokona tu rzeczy większych aniżeli sam się spodziewał. Obecnie jest zajęty konferencyami z reprezentacyą funduszu Rockefellerowskiego, która ma Polsce dostarczyć wielu milionów dolarów, planuje listy i odezwy do wybitnych pism, aby je skłonić do otworzenia list składkowych na Polskę, rozpoczął zabiegi do pozyskania na listę komitetu ratunkowego dla Polski najwybitniejszych ludzi w tym kraju, a oprócz tego planuje podróż do San Francisco, celem skłonienia prezydenta wystawy Panama-Pacific, dla urządzenia tam „Dnia Polskiego" i oddania jednodniowego dochodu na rzece cierpiącej Polski.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-05-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.