Podróż Najjaśniejszego Pana.

Tyflis (T. A. P.) Dnia 8 b. m. o godzinie 4 p. p. pociąg Cesarski w drodze z Ekaterynodaru do Tyflisu, zatrzymywał się na stacyach: Derbent i Baładżany, gdzie był witany przez przedstawicieli władz, duchowieństwa wszystkich wyznań i całej ludności.

 

Tyfus (T. A. P.). Na dworcu w celu powitania Najjaśniejszego Pana zebrały się wyższe władze wojskowe i cywilne, przedstawiciele szlachty, miasta, kupiectwa oraz miejscowe damy Dworu z hrabiną Woroncowową Daszkowową na czele.

Z powodu niedomagania namiestnik nie mógł powitać Najjaśniejszego Pana na dworcu i przedstawiał się później w pałacu. W dalszym ciągu Najjaśniejszy Pan przyjechał do Soboru Sjońskiego, gdzie został powitany przez egzarchę Gruzińskiego; ztamtąd Najjaśniejszy Pan udał się do Soboru ormiańskiego, gdzie został powitany przez katolikosa, wreszcie zwiedził meczety muzułmańskie pułków Sunickiego i Szyickiego oraz lazarety Ormiańskiego Towarzystwa Dobroczynności, Towarzystwa kupieckiego i ministeryum sprawiedliwości, gzie obchodził rannych, miłościwie ich wypytując o różne szczegóły, a tym, którzy się najbardziej odznaczyli na polu bitwy, własnoręcznie udzielił zaszczytnych odznaczeń.

 

Kuryer dla Wszystkich, 10-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.