Ze świata

Palacze opium, namiętni poszukiwacze rozkosznych odurzeń, omdleń i wizgi zrodzonych z dławiącego, błękitnego dymu opium co pewien czas składają haracz ze swego życia na ołtarzu tego opajającego, lecz zabójczego nałogu.

Fakty śmierci są wyjątkowe i rzadkie w dobrze ukrytych przed okiem policyi palarniach, z których tak słynie dzielnica chińska w New-Yorku i zaułki londyńskiego White-Chappelin.

Według pism szwajcarskich, prezes ministrów bawarskich, Kurt Eisner, oświadczył berneńskiemu korespondentowi „New York Timesa", że naród niemiecki niema najmniejszego interesu w utrzymaniu kolonii zamorskich, Naród pragnie tylko spokoju i chleba.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-02-1919

W dniu 16 bm. 2000 słuchaczów uniwersytetu wiedeńskiego, Słowian i Żydów, demonstrowało przeciwko uchwale senatu, usuwającej nie-niemieckich akademików z tego uniwersytetu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-02-1919

Pisma holenderskie donoszą, że rząd amerykański wydalił 800 agitatorów bolszewickich z Ameryki. Wydaleni znajdują się już w drodze do Europy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-02-1919

W całej Bawaryi rozpoczął się ogromnie ruch przeciw obecnemu prezydentowi ministrów Kurtowi Eisnerowi za to, że na międzynarodowej konferencyj socyalistycznej w Bernie nie upomniał się w godny sposób o powrót jeńców niemieckich z Francyi, Anglii i Ameryki. Niektóre pisma bawarskie nazywają Eisnera błaznem zbrodniarzem itd. i wzywają lud do wypędzenia go z Bawaryi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-02-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.