Ze świata

dostał w teatrze we Lwowie pewien żołnierz podczas antraktu. Nieszczęśliwego odwieziono do szpitala.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-03-1917

Jud. Echo" pisze, że policya londyńska zabroniła urządzenia kwesty ulicznej, która była proponowana na dzień 13 marca w celu powiększenia funduszu przeznaczonego na pomoc dla żydów rosyjskich.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-03-1917

Z Petersburga donoszą, te minister sprawiedliwości, Kerenskij, polecił wstrzymać śledztwo, wdrożone w sprawie namordowania Rasputina.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-03-1917

Lotnicy francuscy umocowali na froncie aeroplanie malowidło przedstawiające głowę Meduzy, sądząc, że aparat powietrzny przerazi swym potwornym wyglądem żołnierzy w okopach. Figiel nie udał się, a opasał zestrzelony przez Niemców zmuszony został do lądowania. Za pismami berlińskiemi podajemy obok podobi-znę oryginalnego „ptaka powietrznego".

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-03-1917

Z Rzymu donoszą do „New York Heralda": Amerykański altach° wojskowy w Rzymie uległ śmiertelnemu wypadkowi, spadając z konia w czasie wizytacyj włoskich wojsk.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-03-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.