Ze świata

Lekarze kurować będą tylko ludzi... zdrowych. - Fatale pigułki. - Straszna pomyłka aptekarza.

(Od naszego korespondenta).

Paryż w listopadzie. Dziennik paryski ,,Ecelsior" pisze (z racyi faktu, zaszłego w Nimes; gdzie obciec pewien utraciwszy w krótkim czasie dwie córki, ściga sądownie lekarza, który je miał w kuracyj, oskarżając go o nieuctwo i niedbalstwo), że obecnie ciężko chorzy ludzie z trudem tylko będą mogli uzyskać pomoc lekarską. Każdy doktor wahać się będzie. wiedząc, że w razie złego wyniku choroby spaść ma na nieco odpowiedzialność za śmierć pacyenta. Słowem lekarze odtąd podejmować się będą leczenia wyłącznie tych tylko, którzy mają wszelkie widoki powrotu do zdrowia — oczywiście o ile lekarz z Nimes zasądzony zostanie przez sądy.

Morsem. (PAT) W Londynie eksplodowała około pierwszej w nocy bomba podłożona przez sinfeinistów w jednym z wielkich domów towar owych londyńskich. Eksplozya ta była bardzo gwałtowna, jednakże pożar szybko ugaszono.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-12-1920

Amsterdam. (Eeast Express) W Londynie rozpoczął się międzynarodowy Kongres kolejarzy. Zastąpionych jest 1,357,000 kolejarzy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-12-1920

Kopenhaga (East Express). Z Londynu donoszą: Dziś Izba Gmin zanikniętą była dla odwiedzających. Kto wchodził do izby, ten musiał poddać się rewizyi osobistej. Kobietom wogóle zabroniono wstępu. Izba obradowała w sprawie irlandzkiej i zarządzeń ochronnych, jakie należałoby przedsięwziąć w tej kwestyi. Członkowie rządu i ich rodziny otrzymują stale listy z pogróżkami. Katedra Westminsterska strzeżona jest pilnie dniem i nocą.

Paryż. (PAT) Wedle dzienników, komitet narodowy Związku pracowników rolnych, postanowił wykluczyć wszystkie syndykaty rolne, które przystąpiły do trzeciej międzynarodowki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-12-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.