Ze świata

W Orłowej na Węgrzech wyleciał w powietrze cały pociąg z ropą. Wybuch spowodował zniszczenie wszystkich. słupów telegraficznych w okolicy, wskutek czego połączenie między górnemi Węgrami a Budapesztem uległo przerwaniu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-08-1918

Jak donoszą z Amsterdamu, Roosewelt opłakuje obecnie nietylko stratę syna Wuentina, który poległ jako oficer lotniczy, ale i dwóch pozostałych synów, którzy w ostatnich walkach nad Marną zostali ciężko ranieni.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-08-1918

Karol Hainze, lat 13, idąc do składu o zmierzchu, zauważył w sieni pewnego domu przy szosie Tarnogórskiej, 60 letnią Maryę Szymkową z Zawodzia. Chłopak rzucił się na kobietę i wydarł jej torebkę z 6,0 mk. gotówki. Sąd skazał młodego rabusia na rok więzienia i na pobyt w domu poprawczym.

 

Dziennik Śląski, 20-08-1918

Od dnia wypowiedzenia wojny przez Amerykę, tempo życia stało się jeszcze szybsze. I tak sieć telefoniczną powiększono o 2 miliony mil. Koszty tego wyniosły sumę 118.000.000 dolarów. W roku 1917 odbyło się 10 miliardów rozmów telefonicznych, tak, że przeciętnie wypada na każdego mężczyznę, kobietę i dziecko 10 rozmów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-08-1918

Ministerstwo robót publicznych wypracowało nowy projekt ubezpieczenia społecznego, który będzie przedłożony na najbliższej sesyj Izby posłów.

W myśl tego projektu wszyscy robotnicy (a także i rolni) muszą być ubezpieczeni przeciw chorobie, starości i nieszczęśliwym przypadkom. W ogólności zasady ubezpieczenia mają być pod wielu względami korzystniejsze od dotychczasowych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-08-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.