Ze świata

Tribuna donosi, że minister oświaty przychylił się do prośby profesorów rosyjskich o założeniu wolnego uniwersytetu w Pradze.

 

Kurjer Poznański, 17-01-1922

Ex-car Ferydnard bułgarski zaręczył się z młodą Wiedenką, panną Hronek, która posiada wielki majątek w Argentynie. Klisza nasza przedstawia podobizna tej przyszłej pary.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1922

Czeskie „Prawo Lidu” donosi, że szkoła awiacyjna w Gbell została zupełnie zniszczona przez pożar, spowodowany podpaleniem. Poza warsztatami konstrukcyi i reparacyi pastwą ognia padło 28 samolotów, 46 motorów, 10 samochodów. Szkoda wynosi około 30 milionów koron czeskich.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1922

Jak doniosły dzienniki paryskie, zamordowana została w Paryżu przez swego szofera pani Dreycott, która jest Polką z pochodzenia. Mordu dokonano w czasie nieobecności jej męża, jak się zdaje, w celach seksualnych.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1922

W Weimarze okadli złodzieje dom pamiątkowy imienia Liszta. Jak pisma donoszą, włamywacze zabrali szereg kosztowanych i pamiątkowych przedmiotów, związanych z osobą słynnego kompozytora. Między innemi skradli laskę Liszta, nabijaną dyamentami i lirą.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.