Ze świata

Rada gminna przeciwko emigrantom.

Bismarkhuta, 24. lutego. Na wczorajszem posiedzeniu rady gminnej przedłożono i przyjęto wniosek, który opiewa, te gmachy publiczne nie mogę być przeznaczone na przytulisko dla emigrantów. Przeciwko uchwale zaprotestował burmistrz, oświadczając, że się do niej pod żadnym warunkiem nie zastosują.

 

Kuryer Śląski, 25-02-1921

Bezrobocie w Niemczech.

Berlin, 24. lutego. W styczniu wzrosła liczba bezrobotnych z 410 tysięcy na 432 tysiące, a liczba wspieranych członków rodzin bezrobotnych z 457 tysięcy na 495 tysięcy. Ogólnie przypuszczają, że w rzeczywistości wynosi liczba bezrobotnych wraz z członkami rodzin aż 2 miliony.

 

Kuryer Śląski, 25-02-1921

Z parlamentu niemieckiego.

Berlin, 24. lutego. Wczoraj rozpoczęty się posiedzenia parlamentu niemieckiego, które potrwają do 18. marca. Na porządku dziennym są obrady nad etatem, w sprawie ustawy wojskowej i w sprawie ustawy o rozbrojeniu. Pozatem przyjdzie pod obrady interpelacya górnośląska.

 

Kuryer Śląski, 25-02-1921

Skład nowego sejmu pruskiego.

Berlin, 24. lutego. Urzędowo stwierdzono, że w skład nowego sejmu pruskiego wchodzi 428 posłów, mianowicie: 114 socyalistów większości, 81 centrowców, 75 nacyonalistów niemieckich, 58 ludowców, 30 komunistów, 29 niezależnych socyalistów, 26 demokratów, 11 Hanowerczyków i 4 z stronnictwa gospodarczego niemieckiego stanu średniego.

 

Kuryer Śląski, 25-02-1921

Strejk tramwajowy w Erfurcie.

Erfurt, 24. lutego. Pracownicy tutejszych tramwajów elektrycznych złożyli pracę wskutek rozstrzygnięcia sądu polubownego. które nic wypadło po myśli tramwajarzy.

 

Kuryer Śląski, 25-02-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.