Ze świata

„Frankfurter Zeitung” donosi, że układ handlowy hiszpańsko-angielski został podpisany dn. 31 n. m.

 

 

Kurjer Polski, 07-11-1922

Wielkie mistrz wolnomularstwa Włoskiego przesłał Mussoliniemu depeszę z serdecznemi życzeniami.

 

Kurjer Polski, 07-11-1922

30 września, jak doniosły dzienniki, utworzony został nowy gabinet grecki, na czele którego stanął jako prezydent ministrów Aleksander Zaimis. Dalszymi ministrami jeno gabinetu są: Politis — sprawy zagraniczne, kapitan Papachristou — marynarka, generał Haralambis — wojna, Diomides — finanse. Członkowie nowego gabinetu złożyli już przysięgę.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1922

Dn. 7 b. m. w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory do kongresu.

* * *

„New York Herald” donosi, że niektórzy z kandydatów do senatu ponieśli ogromne koszty na obecną kampanję: senator France wydał dotąd 43.756 dolarów, p. Edwards – 96.000, p. Charles Townsend – 30.000 dolarów.

 

Kurjer Polski, 07-11-1922

Prasa lodyńska podaje, że według prawomocnego rozporządzenia zmarłego niedawno lorda Northcliffa, ma zakupić udział wydawnictwa "Timesów" John Walter, przedstawiciel tej rodziny Walterów, której własnością były dawniej "Timesy" londyńskie. W ten sposób konserwatywne "Timesy" powrócą z powrotem do poprzednich właścicieli.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-09-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.