Ze świata

Paryż, (PAT). Wolff. „Malin" donosi, że Milkerand i Peret w ciągu dnia wczorajsi go poczynili kroki u prezydenta Senatu Leona Bourgeolsa aby go skłonić do przyjęcia stanowiska prezydenta. Bourgeois jednakże odmówił. Peret i Jonnart porozumieli się, że jeżeli obaj zgodziliby sio na przyjęcię kandydatury, wówczas w czasie głosowania ten, który uzyska mniej głosów, orzeknie się kandydatury ne rzecz swego kontrkandydata.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Wiedeń, 19 września (C). Według doniesień z Helsingforsu, komendant rosyjski floty bałtyckiej skazał 100 majtków na śmierć przez rozstrzelanie, za nieusłuchanie rozkazu mobilizacyjnego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-09-1920

Berlin, 19. września. W obwodzie nad Ruhrą wyśledzono tajny handel broni uprawiany na wielką skalę. W porcie mylhuzkim wykryto zapas 6 tysięcy, w Hambornie 7 tysięcy karabinów ręcznych. Broń tą miano wywieźć do środkowych Niemiec. (A może na Górny Śląsk?)

 

Dziennik Śląski, 21-09-1920

Paryż, 18. 9. W Nowym Jorku nucili nieznani sprawcy bomby na Wallstreet przed bankiem Morgana. Według doniesień telegraficzn., liczba ofiar zamachu na bank Morgana wynosi 36 osób zabitych, 229 rannych, w tern 76 ciężko. Pod zarzutem współdziałania w zamachu aresztowano 5 członków komunistycznego związku robotniczego.

Londyn, 19. września. (Pat.) Wczorajsza konferencya przedstawicieli górników z przewodniczącym angielskiego urzędu handlowego, co do której żywiono wielkie nadzieje, została po półgodzinnym trwaniu przerwana. Będzie ona w dalszym ciągu prowadzona w poniedziałek. Delegat robotników uważa wybuch strejku za nieunikniony.

 

Dziennik Śląski, 21-09-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.