Ze świata

Sztokholm. (BK.) Finlandzki poseł w Sztokholmie Grippenberg, jak donoszą dzienniki, wystosował do rządu szwedzkiego prośbę o interwencyę w Finladyi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-02-1918

Król bawarski obchodził w tych dniach z swą małżonką uroczystość złotego wesela. Uroczystość odbyła się ze względu na toczącą się wojnę w skromnych rozmiarach. Cesarz Wilhelm złożył osobiście swe życzenia.

 

Dziennik Śląski, 23-02-1918

Wojna przysporzyła ludzkości wiele cierpień. Świadomość tego każe czynić wszystkie możliwe wysiłki, by cierpienia te ograniczyć, umiejscowić. Już dziś pracuje się bardzo powiażnie, jak w przyszłości powojennej ułożyć się winny stosunki, któreby nie wyrzuciły poza nawias sił produkcyjnych całych rzesz inwalidów-kalek. Myślą nad tym fachowcy, trudzą się lekarze i wogale ludzie o instynktach humanitarnych.

Gazety włoskie donoszą iż ambasador włoski w Piotrogrodzie w tym samym dniu, w którym otrzymał od Trockiego pismo z uniewinnieniem za obrabowanie ambasady, zaczepiony został późno wieczorem na ulicy. Trzej mężczyźni, którzy wyszli z samochodu, zagrodzili powozowi ambasadora drogę zagrozili mu rewolwerami i zabrali mu wszelkie dokumenty, jakie miał przy sobie po konferencyj dyplomatów ententy w ambasadzie amerykańskiej. Ukradli mu także wszelkie przedmioty wartościowe.

 

Dziennik Śląski, 23-02-1918

Gazety szwarcarskie donoszą, iż w poniedziałek i wtorek urządził tłum w Rzymie manifestacye w gmachu parlamentarnym, przyczem przyszło do zaburzeń, tak że wojsko musiało wkroczyć. Szczegółów brak. Rząd ogłosił w Rzymie stan oblężenia.

 

Dziennik Śląski, 23-02-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.