Ze świata

Jak donosi „Manchester Guardian” Elżbieta hrabina Harington, wdowa po ósmym lordzie Haringtonie, która znarła 20 lipca br., pozostawiwszy spadek oszacowany na 36 tys. funt. Szt. (900 tys. franków) zastrzegła sobie w testamencie, aby: „zgodnie z jej serdecznem życzeniem, na pogrzebie jej nie uczestniczyła żadna kobieta”.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-08-1919

Nasz korespondent warszawski (Z) telefonuje:

Kuryer Polski" donosi o strajku w Zagłębiu Dąbrowskiem, że bezrobocie ogarnęło 18 szybów kopalnianych. Dotychczas spokoju nie zakłócono. Wojska obsadziły kopalnie.

Uważany w Niemczech za wyrocznię w sprawie nauk filozoficznych i moralnych prof. uniw. w Lipsku Wilhelm Wundt ogłasza w sprawie zamierzonego w pierwszym okresie rewolucyi usuniecie nauki religii w szkółach niemieckich obszerniejsze oświadczenie, które zwróciło powszechną uwagę.

Panna Małgorzata Wilson, córka wielkiego prezydenta jest obecnie królewną salonów paryskich. Jest ona ze swym zupełnem podobieństwem do ojca pozbawiona wprawdzie pięknych rysów, ale za to zdobi ją ogromny wdzięk naturalności i prostota w obejściu.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-08-1919

Czeskie „Lidowe Nowiny” donoszą o krwawej rzezi, która miała miejsce w Wyszkowie. Przybyło tam mnóstwo rodzin cygańskich, które rozbiły osobne obozy, jako: Niemcy i Czesi. Między cyganami przyszło do sporów, a wkrótce do krwawej walki. Walczono rewolwerami, siekierami i kijami.

Około 10 osób zostało ciężko rannych, 1 osoba zabita.

 

Kurjer Częstochowski, 21-08-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.