Ze świata

Lyon (PAT) Cyklon, który nawiedził okolicę Chicago, wyrządził znaczne szkody. Setki domów zniszczonych. Liczba zabitych wynosi 20, rannych około 50.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-04-1920

Przy wyborach do parlamentu węgierskiego zwyciężyła z I okręgu m. Budapesztu p. Margit Schlachta, wybrana 228 głosami większości. Współzawodnik jej p. Csillóry Andras otrzymał 3429 głosów. Kobieta poseł należy do partyi narodowo-katolickiej. Była ona założycielką stowarzyszenia Białego gwoździka, które miało za zadanie zwalczanie komunizmu na Węgrzech.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-04-1920

Nasz korespondent warszawski telefonuje:

Kierownik ministeryum zdrowia p. Chodźko wyjechał do Londynu, na posiedzenie Komitetu sanitarnego, utworzonego z ramienia Ligi Narodów, którego głównym celem jest walka z tyfusem.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-04-1920

W dzisiejszych wyjątkowo trudnych warunkach, w których służąca pobiera płacę ministra, wypranie bielizny kosztuje więcej, niż niedawno jeszcze kosztowała nowa bielizna, a o zdobycie węgle, czy masła trzeba walczyć z zaciekłością godną barbarzyńców, tysiące rodzin średnio zamożnych, lub zgoła niezamożnych, wiedzie życie godna galerników, najeżone tysiącem trudności i pozbawione najbardziej prymitywnych wygód.

Wiedeń, 1. 4. (Pat.) Z Berlina donoszę: Funkcjonarjusze trzech partii socjalistycznych i rad fabrycznych w Duesseldorfie postanowili na razie nie rozpoczynać strajku generalnego i wyczekać sprawozdania swego delegata wystanego na konferencję z komenderującym generałem w Monasterze.

Wiedeń, 1. 4. (Pat.) Z Berlina donoszą: Generalne zgromadzenie rewolucyjnych rad fabrycznych wypowiedziało się przeciw natychmiastowemu proklamowaniu strajku generalnego, uchwaliło jednak użycie tej broni w momencie stosownem.

 

Kurjer Poznański, 03-04-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.