Ze świata

Dokumenty przedfenickiego piśmiennictwa na dnie morza. Dowody istnienia Atlantydy.

Kraków, 24 kwietnia.

W prasie niemieckiej Hans Schlieprnann ogłasza trudne wprost do wiary rewelacye o naukowem odkryciu na dnie morza, dokonanem przypadkowo przez jedną, z niemieckich łodzi podwodnych.

Jak donosi korespondent drezdeński „Neueste Munchener Nachrichten”, rząd saski oświadczył się przeciw zniesieniu ustawy o Jezuitach. Temsamem dotychczasowe ustawowdastwo antijezuickie w Saksonii pozostanie nadal w mocy. Jestto tem bardziej zadziwiające, że dwór saski jest z przekonań nawskroś katolicki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-04-1917

Nacyonalistyczne „Now. Wronia" donosząc o skończeniu w Piotrogrodzie strejku w większej części zawodów i fabryk, oświadcza, iż nastąpiło to jedynie wskutek pogróżek, wystosowanych przez delegatów załogi piotrogrodzkiej do przedstawicieli strejkujących, iż żołnierze sami zwrócą się przeciwko strejkującym z bronią w ręku. W obce pogróżki tej strejkujący postanowili powrócić do pracy. Autorytet rządu tymczasowego nie byłby odniósł pożądanego skutku, bo wpływ rządu na robotników strejkujących był za słaby.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-04-1917

Z Barcelony donoszą, ze redaktorzy gazet różnych kierunków zdecydowali się urządzić wielką manifestacye na cześć Rosyi i w tym celu zorganizować wielki pochód przed konsulatem rosyjskim.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-04-1917

Prezydent rady robotniczej Czheidze przyjął deputacyę Ormian, Gruzinów i in. ludów kaukazkich i oznajmił im, że całkowity obszar dotychczasowego namiestnictwa kaukazkiego w przyszłości tworzyć będzie republikę pozostającą w związku z Rosyą. Odpowiednie narady rządu już się rozpoczęły.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-04-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.