Ze świata

Ironja losu: Z balkonu pałacu cesarza Wilhelma w Berlinie, przemawia przywódca marynarzy spartakusów.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Wiedeń, 17 kwietnia. (C) O godz. wpół do 5 popołudniu tłum bezrobotnych, jakoteż jeńców, powracających z niewoli, podążył do parlamentu, jako siedziby rządu austr., dla przedłożenia swych żądań. Z powodu wrogiej postawy tłumu i bezskuteczności wszelkich zabiegów porozumiewawczych policya oddała strzały do tłumu. Są zabici i ranni.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-04-1919

(Tel. wł. „Il. Kur. Codz.).

Poznań, 17 kwietnia. Z Berlina donoszą: Z powodu braku węgla wstrzymano na razie na 8 dni ruch tramwajowy w Hamburgu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-04-1919

(Tel. własny „Ilustr. Kuryera Codz”).

Poznań, 17 kwietnia. Z Berlina donoszą: Pruskie koleje państwowe, jak urzędowo donoszą, będą wkrótce zastanowione, jeżeli nie zwiększy się natychmiast dostawa węgla. Zapasy węglowe niektórych dyrekcyi kolei pruskich wystarczą zaledwie na 1-2 dni.

Czy przypadkowo ten nagły brak węgla nie wywołał generał Haller i jego wojska? (Przyp. red.)

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-04-1919

Z Wiednia telefonują nam: Z Pragi donoszą, że 16 bm. rząd czeski wydał dekret, na mocy którego w czasie do 31 lipca b. r. uskuteczniony ma być spis urzędowy wszelkiego ruchomego majątku, a więc zarówno żywego i martwego inwentarza wszelkiego rodzaju, jakoteż gotówki, kosztowności, tkanin, instrumentów muzycznych, przedmiotów zbytku i dekoracyi, a równocześnie wszelkich wierzytelności, długów, oszczędności, a nawet polis ubezpieczenia na życie.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.