Ze świata

Pisma wiedeńskie notują dziś nowe ofiary influenzy w Wiedniu i okolicy.

 

Z Budapesztu donoszą, że w ostatnich dwu dniach zachorowało 2100 osób, z czego umarło 115.

 

W Debreczynie choruje kilka tysięcy, w Wielkim Warażdynie 5.000 osób.

Podczas gdy świat gubi się w domysłach, czy Lenin żyje, czy nie żyje – dochodzi z Moskwy wiadomość, że Lenin rozchorował się tak poważnie, iż o wyzdrowieniu jego lekarze zupełnie już zwątpili. Podczas najważniejszych obrad Lenina ni w Kremlu ani w innych miejscach obrad nie widziano.

 

Dziennik Śląski, 17-10-1918

Rzym, 14. X. (WTB.) »Osssryatore Romano« pisze: Ponieważ papież interesuje się losem carowej i jej córek, uczynił konsul austro-wegierski w Moskwie kroki odpowiednie. Odpowiedziano, że niewiadomo, gdzie się znajdują carowa i jej córki. Ponieważ istnieją watpliwości co do wiarogodności tej odpowiedzi, poruczono osobom zaufanym dochodzenia w tej sprawie.

 

Dziennik Śląski, 17-10-1918

Arbetter Ztg." donosi z kijowa, że prócz rządu ukraińskiego również i żydzi zwrócili się z prośbą do niem. zarządu okupacyjnego, aby nie wycofywał wojsk swoich, gdyż dobrze jest im znany nastrój ludności miejscowej, która tylko czeka ustąpienia wojsk niemieckich, aby natychmiast urządzi masowy pogrom żydów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-10-1918

Donoszą z Tryestu, że stuletnia staruszka Oliviera Bassoli rzuciła się w nocy z okna swego pokoju na trzecim piętrze i poniosła śmierć na miejscu. Staruszka skróciła swe i tak niedługie dnie wskutek skrajnej nędzy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-10-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.