Ze świata

Leafield, 1. 7. (Pat. Rad.) Powstańcy wysadzili most kolejowy na południe od miasta Dregheada, przez co komunikacja kolejowa z Belfastem jest przerwana.

 

Kurjer Poznański, 04-07-1922

Eilwese, 1. 7. (Pat. Rad.) Z Helsingforsu donoszą, że antibolszewicka rewolucja w Turkestanie przybiera coraz większe rozmiary. Buchara, Samarkand i Aszabad zostały zajęte przez rewolucjonistów a gubernator Turkestanu stracony.

 

Kurjer Poznański, 04-07-1922

Dublin (PAT). Podjęcie kroków wojennych jest oczekiwane każdej chwili. Przeciwnicy czynią gorączkowe przygotowania do walki. Powstańcy ustawili na wielu ulicach barykady. Według dzienników powstanie rozszerza się na hrabstwa zachodnie i południowe, gdzie powstańcy w kilku miejscowościach opanowali konary. 

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-07-1922

w Palestynie.

(Te. własny "Il. Kuryera Codz.")

Londyn, 2 lipca. (Z). W kołach katolickich oczekuja nowej encykliki papieskiej, jaka ma być ogłoszona jeszcze przed powrotem Schanzera z Londynu do Rzymu. Papież ogłosi w niej program polityczny i podkreśli dawne uprawnienia Kościoła katolickiego (równouprawnienie Kościoła w sprawach świeckich). Z uprawnień tych zamierza Kościół skorzystać w zakresie spraw wschodnich, w szczególności zaś co do mandatu Anglii w Paiesłynie.

 

Watykan zamierza wystać nową notę do Rady Ligi Narodów i wyłuszczy w niej swój pogląd o mandacie Anglii w Palestynie. Zdaniem Watykanu prawa ludności chrześcijań sklej w Palestynie zbyt mało są uwzględnione. Watykan spizeciwia się planowi utworzenia państwa żydowskiego przy równoczesnem upośledzeniu innych wyznań.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-07-1922

Eilwese, (PAT) Radio. Niemiecka partya demokratyczna, jak również wydział niemieckiej partyi centrum, ogłaszają proklamacyę, zapowiadającą powzięcie jak najzaciętszej walki ze wszystkiemi wrogiemi państwu elemantami.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-06-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.