Powódź we Lwowie

Wczorajsza ulewa należała do najbardziej niebezpiecznych w ostatnich czasach. Lwów formalnie tonął pod wodą, a niektóre dzielnice i ulice miasta były specjalnie zagrożone. Najgorzej dała się powódź odczuć w ulicy Zyblikiewicza, gdzie wszystkie niżej położone mieszkania i piwnice doznały znacznych uszkodzeń. Woda stała w tej ulicy tak wysoko, że namuł nagromadzony utworzył takie stosu błota, że dorożki nie mogły ulicą przejechać. Specjalnie zagrożone były ulice Kaźmierzowska i Brajerowska.

Przy ul. Brajerowskiej 11a, woda zalała wszystkie mieszkania suterynowe, sprzęty domowe pływały ku uciesze gawiedzi po ulicy. Niebezpieczeństwo groziło również tam, gdzie się znajduje sklep Balasa. Pogotowie straży wypompowuje z trudem wodę z piwnic. Podobne wypadki zdarzyły się w ul. Snopkowskiej i Lenartowicza. Remiza tramwaju elektrycznego wyglądała, jak wyspa na jeziorze. Na szczęście obeszło się bez wypadku w ludziach, ale ogólny widok powodzi i strat był bardzo przykry.

 

Kurjer Lwowski, 03-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.