Katastrofa samochodowa

Onegdaj o g. 6 po poł. przy moście Kierbedzia po lewej stronie Zjazdu, wydarzyła się katastrofa samochodowa, która na szczęście nie pociągnęła za sobą ofiar w ludziach. Szczegóły jej są następujące: Od strony Pragi wracał samochód towarowy browaru Machlejda, prowadzony przez szofera Franciszka Ortzta. Na samochodzie znajdował się również inkasent Stanisław Mucha.

Za mostem, wskutek zatamowania ulicy przez dorożki i tramwaje, szofer chcąc skręcić w ul. Dobrą, zaczął się cofać ale uczynił to tak niezręcznie, że uderzył z całej siły w baryerę, oddzielającą ulicę od spadku do przystani i w jednej chwili samochód naładowany towarem zaczął spadać ze znacznej wysokości na dół. Znajdujący się na drodze slup telegraficzny został roztrzaskany i samochód spadł na kupę kamieni. Szofer i inkasent zdążyli zeskoczyć, przyczem szofer został lekko potłuczony. Wypadek mógł przybrać znaczniejsze rozmiary, gdyż na dole przed przystanią zebrane były tłumy, które jednak policya, widząc zlatujący samochód, szybko usunęła.

 

Szofera Ortzta odwiozło Pogotowie do szpitala Dz. Jezus.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 02-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.