Przykra niespodzianka

Stanisławów, 19 maja

Jakto już donosiliśmy przyszły następca tronu austr. arc. Karol Franciszek Józef miał przyjechać na uroczysty obchód 250 letniej rocznicy 9 pułku dragonów. Tymczasem w ostatniej chwili przyjazd arcyks. Karola Franciszka Józefa do Stanisławowa został odwołany. Wiadomość ta zaskoczyła czynniki interesowane niespodzianie. Dyspozycye w sprawie przyjęcia pary arcyksiążęcej zostały wykonane. Dzieci szkolne otrzymały polecenie jawienia się w klasach odświętnie ubrane. Miały one tworzyć szpaler od dworca aż po gmach Kasy oszczędności. Tak samo przybyli już wszyscy goście 7 pułku dragonów. Są między nimi ks. Ferdynand Lobkowitz, ks. L. Sapieha i ks. Ludwik Auersperg, dalej hrabiowie Chotek, Thun-Hohenstein, Seilern i inni.

 

Wiadomość o odwołaniu przyjazdu pary arcyksiążęcej otrzymał telegraficznie komendant 7 p. drag. Krousky wprost od arcyks. Karola Franciszek Józef. Treść telegramu brzmi: Z powodu śmiertelnej choroby siostry arcyksiężnej muszę zapowiedziany nasz przyjazd odwołać. Za zawód serdecznie Cię przepraszam. - Karol Franciszek Józef.

 

Wobec odwołania przyjazdu pary arcyksiążęcej odpada tem samem uroczyste przyjęcie na dworcu, tak samo nie będzie iluminacyi, ani dekoracyi domów. Reszta programu, która ma charakter uroczystości wojskowej, pozostanie niezmieniona.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 20-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.