Uroczyste powitanie uczniów-żołnierzy

Dnia 28-go listopada w gimnazjum państwowem im. Władysława IV na Pradze odbyło się uroczyste powitanie uczniów-żołnierzy,, Którzy powrócili z wojska. Istniejąca przy gimnaziun Koło Szkolne N 25, jako „Dar Prażan” ofiarowało na pamiątkę każdemu z 92 uczniów, ochotników armji gen. Hallera, po 1000-markowej premiówce. Nadto ładnemu z uczniów-inwalidów, maturzyście, który na wojnie stracił nogę wyznaczono na przeciąg 5 lat studiów uniwersyteckich stypendjum po 6.000 marek rocznie. Grupa przedstawia Komitet Daru Prażan z dyrektorem gimnazjum, o. Wacławem Klossem (1). I prezesem Koła, p. Romanem Wagnerem (2) na czele - w otoczeniu młodocianych obrońców ojczyzny. Powyżsi dyr. Klossa stoi maturzysta Władysław Padacz, z krzyżem „Virtutu Militari” na piersiach.

Świat, 18-12-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.