Wandalskie niszczenie drzew.

Drzewo, ta naturalna ozdoba miasta i okolicy, pada niejednokrotnie ofiarą lekkomyślnego uszkodzenia lub złośliwego uszkodzenia, w następstwie czego ginie. Czynią te najczęściej podmiejskie wyrostki, wysłane przez rodziców po drzewo na opał, jak to można było zauważyć wczoraj w Alei Mickiewicza. Oto gromadka wyrostków najspokojniej, w ostach nawet funkcyonarynszów magistrackich motyką zdzierała korę z pięknych topól nadwiślańskich, rosnących naprzeciw gmachu studyum rolniczego. Dodać nadto należy, że drzewa te z wiosną tego roku w miejscach okaleczeń były ochronną masą zalewane, celem ochrony ich od uschnięcia.

Naturalnie policyi wokół nigdzie nie było, aby się zajęła sprawcami tego wandalizmu. Dziwić się również wypada, że w ogóle społeczeństwo na takie zbrodnicze wybryki nie reaguje i pozwala na bezkarne niszczenie drzew i krzewów naszego miasta. Na tę sprawę zwracamy uwagę i państw, czynnikiem bezpieczeństwa i miejskiemu urzędowi ogrodniczemu, a w szczególności publiczności, która winna w podobnych wypadkach interweniować i niszczeniu przeszkodzić.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-11-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.