Wypadek, jakich wiele, w Zakopanem.

Liczne obecne wyjazdy do Zakopanego nakazują nam ostrzec wyjeżdżających mieszczuchów przed niebezpieczeństwem, jakie grozi w górach osobom niedoświadczonym. W zeszłym tygodniu przybyła do Zakopanego z pod Poznania pewna pani z córką i z jej narzeczonym. Wyjazd ten miał być odpoczynkiem dla panny, przemęczonej jakiemiś egzaminami. Para narzeczonych następnego zaraz dnia po przyjeździe pojechała mig saneczkować. Nie umieli naturalnie jeździć dobrze i na bardzo niebezpiecznym zakręcie od Kuźnie wypadli oboje z saneczek. On złamał nogę w jednem miejscu, panienka w dwóch, i to w wizie. Kalectwo na całe tycie pewne. Znalazła ich przejeżdżająca tamtędy br. Zamoyska i odwiozła de zakładu dra Nowotnego. Rodzice zrozpaczeni. Za dwa tygodnie miał być ślub tej młodej pary.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-11-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.