Ochrona Polaków w Prusach Wschodnich.

Warszawa, 23. 10. (Pat.) Wydział prasowy Min. Spraw Zagranicznych komunikuje: Na b. obszarze plebiscytowym pruskim nastroiło w ostatnich czasach pewne uspokojenie. W ugodzie podpisanej w Olsztynie w sprawie uchodźców między pełnomocnikami rządów polskiego i niemieckiego. zapewniono polskim uchodźcom z Prus Wschodnich, którzy zbiegli do Prus, przy powrocie do ich siedzib wszelka opiekę. Polakom zamieszkałym w Prusach Wschodnich zabezpieczono ochronę życia i mienia w myśl istniejacych praw.

Obywatele polscy, narodowości niemieckiej, zbiegli do Prus Wschodnich otrzymali ułatwienia, celem powrotu do kraju. Dzięki osobistej interwencji tutejszego przedstawiciela Niemiec, ministra pełnomocnego hr. Oberndorfa, wielu Polaków mogło wrócić do Prus Wschodnich jeszcze przed zawarciem wspomnianej ugody.

 

Kurjer Poznański, 26-10-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.