Oryginalny ślub.

W tych dniach Kraków będzie miał sposobność być świadkiem niezwykłego ślubu.

 

Przed kilku tygodniami przybył do Krakowa niejaki Władysław Balon, więzień z Mokotowa, odsiadujący tam karę kilkoletniego więzienia. Balon, jako że się sprawował w więzieniu poprawnie, otrzymał dla poratowania zdrowia urlop (1) i przybył do Krakowa. W czasie urlopu poznali piękną krakowienką i zaręczyl się z nią.

 

Pech chciał, że po jakiejś krwawej awanturze Balona aresztowana znowu 1 osa-dzono w apartamentach św. Michała. Ponieważ w tych dniach miał być z powrotem odstawiony do Mokotowa, Balon wniósł prośbę do prezydyum sądu o udzielenie mu pozwolenia na zawarcie przed wyja-zdem da wiezienia w Mokotowie związku małżeńskiego...

 

Jak się informujemy, prezydyum sądu udzieliło Balonowi w myśl istniejących przepisów pozwolenia na ślub, który ma się odbyć w jednym z tutejszych kościołów.

 

Ślub będzie dość oryginalny, gdy pan młody przybędzie do kościoła wprost z więzienia w asystencyi... dozorców więziennych i policyi.

 

Oczywiście zaraz po ceremonii kościelnej uda się Balon na noc poślubną do swej celi... w Mokotowie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-10-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.