Tragikomedya w Przedborzu.

W pobliżu Przedborza pewien zamożny kmiotek wydał córkę swą za młynarza, dając jej w posagu 5 tysięcy rubli w złocie. Huczne weselisko się odbyło, poetom młoda para zamieszkała w młynie w miejscowości pod Przedborzem, utrzymując z teściem jak najlepsza stosunki. Po pewnym czasie teściowi tal się widocznie zrobiło darowanych zięciowi 5 tysięcy w złocie, bo oto w tych dniach odwiedził młodych i kiedy zięć spał, teść Wkradł mu tak cenny posag córy, poczem ulotnił się. Zięć, dowiedziawszy się o kradzieży, tak się nią zasmusił, że poszedł do młyna, zepsuł opusty, wodę ze stawu wylewając na łąki i... powiesił się. Na szczęście powieszonego w porę odcięto i uratowano mu życie. Chciwego teścia dotychczas nie odnaleziono.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 31-07-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.