Agenci Lenina i Trockiego.

Władze postanowiły aresztować indywidua szerzące popłoch. - Natychmiast wydalić obcokrajowców z Krakowa.

(s). Jak już donieśliśmy po Krakowie snują się bezkarnie całe gromady indywiduów z pod ciemnej gwiazdy (które niewiadomo co tu robią) i rozszerzają nieprawdopodobna a niepokojąca wieści o krytycznej sytuacyi wojskowej na froncie bolszewickim. W ostatnich dniach rozsiewacze tych zastraszających wieści, otrzymanych na własnym drucie, przypuścili formalny atak na lokale publiczne, wywołując tendencyjnemi wiadomościami paniką u łatwowiernych a tchórzliwych osobników.

 

Jak się dowiadujemy władze krakowskie wydały rozkaz bezwzględnego aresztowania podobnego rodzaju plotkarzy. Indywidua te odstawione zostaną do sądu pod zarzutem zdrady stanu.

 

Publiczność w interesie dobra państwa powinna nie dawać posłuchu tym żywiołom wrogo usposobionym dla państwowości naszej i żądać ewentualnie interwencyi władz policyjnych.

 

Władze krakowskie powinny natychmiast wydalić obcokrajowców (Niemców i Czechów), którzy z Krakowa zrobili sobie formalnie agencyę dla interesów Lenina i Trockiego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-07-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.