Z życia towarzyskiego.

Srebrne gody i powrót syna.

Dnia 25 kwietnia r. b. w kościele Św. Krzyża odbyła się uroczystość srebrnych godów znanych obywateli w naszem mieście p.p. Wacława i Zofji Popowiczów. Błogosławieństwa po rannej mszy udzielił przyjaciel rodzi nyks. kanonik H. Skimborowicz.

 

Na uroczystość tą przybył specjalnie syn państwa Popowiczów, Tadeusz, naczelnik kancelarji konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie.

P. Tadeusz Popowicz po ukończeniu szkół w Anglji wstąpił jako ochotnik do wojska angielskiego. Zaliczono go w poczet szkockiego pułku strzelców. Odbył on wojnę w szeregach wojska angielskiego. Po demobilizacji p. Popowicz stanął do pracy w konsulacie polskim w Lonydnie.

 

Szerokie koła obywateli miasta Warszawy z racji uroczystości srebnych godów składali p. Popowiczom serdeczne życzenia. Z okazji tego jubileuszu państwo Popowiczowie złożyli dwa tysiące marek na plebiscyt w Cieszynie.

 

Świat, 15-05-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.