Nowa tragedya na lotnisku w Rakowicach.

Zaledwie dwa tygodnie upłynęło od pogrzebu piętnastego z rzędu lotnika z pośród ofiar, które tragiczną śmiercią zginęły na lotnisku w Rakowicach.

 

Niestety — zbyt rychło przychodzi zanotować nowy tragiczny wypadek, który zaszedł wśród następujących okoliczności:

 

We środę no godz. 8 zpiecz. wznieśli się w powietrze dwaj lotnicy: szef pilotów podporucznik Rupiellewskl i podpor. adjutant Froehlich.

 

Po wykonaniu szeregu brawurowych ewolucyi w powietrzu, postanowiono co rychlej wylądować, co było tem bardziej wskazane z powodu zapadającego zmroku.

 

Na wysokości 400 m. ponad ziemią, lotnicy „weszli w korkociąg” i zdawało się, że wylądują szczęśliwie.

 

Nagle

z wysokości 40 m, runął aparat na ziemią

z zamkniętym silnikiem.

 

Z pod stosu, jaki się utworzył z odłamków zdruzgotanego aparatu wydobyto pokrwawionych lotników.

 

Podpor. Rupielewski jest lekko ranny.

 

Natomiast podpór. Froehlich

ma pękniętą czaszkę, oraz zgruchotano nogi.

 

Stan jego jest bardzo groźny, atoli możliwem się wydaje utrzymanie go przy życiu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-05-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.