Tragedya miłosna Hiszpana w Warszawie.

Matka rozbita szczęście młodego małżeństwa. - Zazdrosny mąż zabija sztyletem żonę.

Nasz korespondent warszawski (Z) donosi:

Przed miesiącem przybył do Warszawy dr. Gabryel Farschy, właściciel rozległych dóbr w Hiszpanii a obywatel francuski z żoną, z domu Maryą Kraszewską, córką księżnej Druckiej-Lubeckiej z pierwszego małżeństwa.

 

Młodzi małżonkowie much zagranicą ślub cywilny bez zgody matki panny i ta po powrocie ich do Warszawy wszelkimi sposobami starała się rozbić małżeństwo, z którego była niezadowolona. Posunęła się aż do tego, że nienawistnego zięcia przemocą usunięto z mieszkania, a gdy on nie chciał dopuścić do tego skandalu, matka rozpoczęła kroki w konsystorzu.

 

Pod wpływem namów matki żona odsunęła sto od meta i zaczęła szukać rozrywki w zabawach, co doprowadziło do szału zazdrości Farsehy'ego, który wczoraj rzucił się na nią i pchnął ją kilkakrotnie sztyletem w plecy. Stan jej jest bardzo groźny, wprost beznadziejny. Męża aresztowano.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-02-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.